Jadalne profile glebowe w klasie siódmej

Na lekcji geografii nasza klasa 7 poznawała gleby, które występują na terenie Polski. Poznaliśmy czynniki glebotwórcze oraz podstawowe profile gleb występujących w Polsce. Każdy z uczniów w prach , grupach przygotował różnego rodzaju produkty spożywcze, które umieszczaliśmy w kubkach. Poszczególne poziomy glebowe stanowiły np.: pokruszone herbatniki, ciastka, płatki, czekoladę, orzechy, draże, chrupki a nawet żelki, które imitowały charakterystyczną roślinność występującą na danym typie gleby. Kolejny etap przygotowania gleby polegał na opisaniu poszczególnych warstw w wytworzonym profilu. W ten sposób siódmoklasiści stworzyli unikalne profile glebowe. Po sesji zdjęciowej nastąpiła najbardziej oczekiwana część lekcji – konsumpcja „gleby”.