Szkoła dla Innowatora

Z wielką radością informujemy , że Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamienicy znalazł się w gronie 20 szkół z całej Polski zakwalifikowanych do pilotażowego programu ,,Szkoła dla innowatora”. Jest to program  zainicjowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i  Ministerstwo Rozwoju. Zakłada on wprowadzenie zmian w sposobie organizacji lekcji przedmiotowych, realizujących treści podstawy programowej kształcenia ogólnego.  Jeśli pilotaż się powiedzie, program będzie wdrażany w całej Polsce, a my jako szkoła będziemy prekursorami zmian w przestrzeni edukacyjnej !  Jako nauczyciele, czujemy  potrzebę zmian w metodach nauczania i oceniania oraz filozofii pracy szkoły, które nadążyłyby za gigantycznym tempem przemian w otaczającej nas rzeczywistości. Wiemy, że kształcenie kompetencji proinnowacyjnych to przyszłość edukacji.  Dzięki udziałowi w programie będziemy mogli wypracować i przetestować nowe strategie edukacyjne, a jako szkoła wejdziemy  na ścieżkę zmiany. Wsparcie otrzymane w projekcie pozwoli przeprowadzić z uczniami intensywny program rozwijający kompetencje proinnowacyjne. Sprawdzone rozwiązania będą stopniowo rozszerzane na kolejne klasy. Działania w szkołach będą trwały od lutego 2020 roku do lutego 2022. Mamy bardzo dużą satysfakcję, ponieważ  chęć udziału w projekcie zgłosiło ponad 400 szkół w Polsce, a my pomyślnie przeszliśmy przez dwa etapy kwalifikacji, by znaleźć się w gremium wybranych szkół.