„Płazińce- zwierzęta, które mają ciało płaskie”

Temat lekcji biologii w klasie szóstej „Płazińce- zwierzęta, które mają ciało płaskie” można zrealizować w różny sposób. Mając na uwadze ogromny potencjał uczniów, ich ciekawość świata oraz kreatywność zaproponowałam wykorzystanie koralików, plasteliny i makaronu jako materiał do stworzenia modeli przedstawiających przystosowania tasiemca do pasożytniczego trybu życia. Zaangażowanie uczniów zasługuje na podziw.Każdy uczeń bez problemu wymienił to, czego nauczył się o płazińcach. Ta lekcja przyniosła uczniom dużo radości. Cele lekcji zostały zrealizowane. Uczniowie będą długo pamiętali szereg przystosowań tasiemców do pasożytniczego życia, oraz to, że niektóre płazińce prowadzą wolny tryb życia.