Konferencja naukowa w klasie 7- Przyszłość energetyki w Polsce.

Zajęcia z geografii w klasie 7 w ostatnim tygodniu przybrały formę konferencji naukowej zatytułowanej Przyszłość energetyki w Polsce. Sala lekcyjna zamieniła się w salę konferencyjną. Nauczyciel odgrywał rolę prowadzącego konferencję, a uczniowie wcielali się w rolę naukowców – ekspertów w zakresie poszczególnych rodzajów elektrowni. Uczniowie kolejno prezentowali przygotowane przez siebie materiały dotyczące elektrowni w Polsce wskazując na mapie miejsca, w których się one znajdują. W podsumowaniu pod kierunkiem nauczyciela uczniowie dyskutowali na temat możliwości rozwoju energetyki w naszym kraju i wykonali plakat podsumowujący dyskusję. Lekcja wzbudziła wiele emocji i była ciekawym doświadczeniem, rozwijającym wiele umiejętności.