Dzień Pizzy w naszej szkole

Na całym świecie 9 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy. W naszej szkole również obchodziliśmy to święto. Klasa 2 wraz z wychowawcą przygotowała pyszną pizzę dla całej obecnej społeczności szkolnej. Wspaniały zapach można było czuć przez cały dzień trwania zajęć lekcyjnych.

Pierwszym skojarzeniem z pizzą są Włochy, gdyż wielu uważa słoneczną Italię za ojczyznę tego dania. Nie jest to jednak do końca prawdą, ponieważ początki pizzy sięgają starożytnej Grecji. To Grecy jako pierwsi wypiekali czysty placek i polewali go oliwą. Takie placki wypiekano dużo później na kamieniu w Neapolu. Również polewano je oliwą i posypywano świeżym rozmarynem. Dopiero pod koniec XIX wieku, kiedy do Neapolu przybyła królowa Małgorzata, podano jej placek z sosem pomidorowym i mozzarelą. Tak jej posmakował, że od jej imienia został nazwany pizzą margheritą.

Uczniowie dowiedzieli się  też wielu ciekawostek zawiązanych z pizzą, poznali figury geometryczne przygotowując pizzę, grali w pizza memory a na koniec wykonali prace plastyczne przedstawiające pizzę.