DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2018 R.

w naszej szkole obchodziliśmy 12 października uroczystą akademią.

Pani Dyrektor Barbara Tetłak powitała wszystkich zebranych na akademii gości: Burmistrza Gminy Pana Artura Rolkę, Naczelnika Wydziału Oświaty Panią Katarzynę Rolkę, Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Grzegorza Szulina, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły podstawowej i zaśpiewaniu hymnu szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni Pani Agnieszki Ćwik całej społeczności szkolnej przedstawili się pierwszoklasiści, którzy na oczach wypełnionej sali
z pomyślnością zdali trzy egzaminy na pasowanie. Swoimi umiejętnościami udowodnili,  że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły, co też uczynili z wielką powagą i odpowiedzialnością.

Następnie Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia ołówkiem  wręczając pierwszoklasistom pamiątkowe akty pasowania w formie uroczych dyplomów z sową, a Przewodniczący Rady Rodziców wręczył dzieciom tuby ze słodyczami.

Dla swoich starszych kolegów przedszkolaczki pod czujnym okiem swoich pań zatańczyły dwa skoczne muchomorkowe tańce.

W związku z Dniem Nauczyciela głos zabrał Samorząd Uczniowski ofiarując  nauczycielom kwiaty i składając piękne życzenia w formie wesołego scenariusza słowno-wokalnego oraz układów tanecznych.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły,
a ich rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.