XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Czekoladki dla sąsiadki"

Przypominam i zachęcam do wzięcia udziału w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Termin wydłużony nadsyłania prac więc zachęcam w wolnym czasie na wykonanie takiej pracy.

REGULAMIN XI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO dla wychowanków świetlic szkolnych
„Czekoladki dla sąsiadki- inspiracje twórczością Doroty Gellner” .
Pod honorowym patronatem autorki, Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Miasta Pyskowice.

Szkoła Podstawowa nr 5 w Pyskowicach zaprasza dzieci uczęszczające do świetlic szkolnych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Czekoladki dla sąsiadki- inspiracje twórczością Doroty Gellner ” zwanym dalej „Konkursem”. Dorota Gellner jest autorką bajek, wierszy, opowiadań, rymowanek i tekstów do piosenek- takich jak: „Zuzia- lalka nieduża“, „Ogórek“, „A ja rosnę“. Bohaterkami jej utworów są małe dziewczynki, zwierzeta, rosliny, przedmioty i zjawiska przyrodnicze.
I. ORGANIZATOR
Organizatorem Konkursu jest Świetlica Szkoły Podstawowej nr 5 w Pyskowicach, wychowawca świetlicy: mgr Beata Krasówka zwane dalej „Organizatorem”. KONTAKT tel. 795 506 083 e-mail: kkra81@gmail.com
II. CEL KONKURSU
1. Popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci,
2. Promowanie autorów literatury polskiej,
3. Kształtowanie gustów czytelniczych,
4. Podniesienie poziomu czytelnictwa,
5. Mobilizowanie uczniów do czytania,
6. Aktywizowanie uczniów poprzez udział w konkursie,
7. Kształtowanie wyobraźni dzieci poprzez prace plastyczne inspirowane wierszem,
8. Rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci i młodzieży,
9. Odkrywanie młodych talentów,
10. Umożliwienie prezentacji uzdolnień,
11. Promocja świetlic szkolnych.

III. ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE
1. Tematem przewodnim prac będą ilustracje do jednego lub wielu utworów Doroty Gellner.
2. Konkurs skierowany jest do dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe w szkołach podstawowych z klas1-4SP.
3. Konkurs zostanie oceniony osobno dla prac płaskich i prac przestrzennych
4. Termin nadsyłania prac: czekamy na informację.
5. Z każdej placówki może być nadesłana dowolna ilość prac z każdej kategorii wiekowej.
6. Technika prac plastycznych: praca płaska lub przestrzenna w dowolnym formacie
7. Do pracy na odwrocie należy załączyć „Kartę zgłoszeniową” - załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu.
8. Praca musi być wykonana estetycznie, nie może być zniszczona

UDANEJ ZABAWY