Projekt Edukacyjny„Sztuczna Inteligencja II – programowanie w szkołach Nyskiego NUTS – 3”

W projekcie biorą udział uczniowie klas 1-3. Celem zajęć jest rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, intuicji, wyobraźni, rozumowania i wnioskowania.

Ogólne cele projektu są zgodne z głównym celem POPC, tj. wzmocnienie cyfrowych fundamentów dla rozwoju kraju.

Rozwój ponadpodstawowych kompetencji cyfrowych, w tym umiejętności ściśle informatycznych, będzie realizowany w oparciu o scenariusze zajęć i zgodnie ze Standardem wymagań kompetencji cyfrowych.

Podstawowe obszary rozwoju kompetencji to:

• przeglądanie, szukanie i filtrowanie informacji;
  • komunikacja z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych i aplikacji;
  • tworzenie i przetwarzanie treści;
  • narzędzia służące ochronie danych, zdrowia i środowiska;
  • rozwiązywanie problemów technicznych.

Jednym z elementów końcowych projektu będzie wycieczka do Centrum Nauki i Eksperymentu Zaczarowany Świat.