OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzimy 29 września od 2001 roku  z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data 29 września związana jest z dniem urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

I w tym roku szkolnym nasza szkoła włączyła się w akcję Dnia Głośnego Czytania. 4 października 2019 r. grupa uczniów klasy piątej wcieliła się w postaci z opowiadań z  „Gangu słodziaków” Renaty Piątkowskiej  i zaprosiła uczniów klas: pierwszej, drugiej, trzeciej oraz przedszkolaków do zielonego lasu. Przeczytaliśmy dzieciom kilka opowiadań o leśnych zwierzątkach, zaproponowaliśmy im miniquizy z lektury, przekazaliśmy dzienniczki postępów czytania, książeczki „Gang słodziaków” do samodzielnego codziennego czytania oraz szkice słodziaków do kolorowania. Wszyscy uczniowie, do których przyszliśmy z lekturą pięknie dziękowali Nadii Śpiewak, Blance Bugno, Zosi Ćwik, Hani i Jaśkowi Greń, Kubie Dejewskiemu, Michałowi Szczotce, Zuzi Capucie oraz Kindze Kmiecik za wiele wrażeń i miłą atmosferę.

Afisze o akcji Głośnego Czytania pojawiły się w klasach i korytarzu szkolnym.