OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

8 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek został zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wydarzenie, początkowo skierowane tylko do bibliotekarzy, z czasem stało się powszechnie obchodzonym świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek, podczas którego organizowanych jest wiele konferencji, warsztatów i spotkań dla czytelników. My, jak co roku, aby uczcić to święto, postawiliśmy na czytanie dla młodszych klas i przedszkolaków.

„Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana.”

1 czerwca  2019 r. do szkoły dotarli gimnazjaliści, którzy są naszymi absolwentami, a jednocześnie  członkami Klubu Czytelnika przy PSP Nr 3 Oddziały Gimnazjalne, by w klasach pierwszej, drugiej oraz w przedszkolu poczytać: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek, 4 prawych i 6 lewych” autorstwa Justyny Bednarek. By sprawdzić, jak uczniowie słuchają,  Kinga, Karol, Klaudia, Rozalka, Szymon, Wojtek i Żaneta przeprowadzili  quizy, które dowiodły, że nasi mali koledzy potrafią słuchać czytany tekst ze zrozumieniem. Były brawa i nagrody w postaci zakładek do książek z planami lekcji, cukierków. W klasie drugiej i przedszkolu były tańce, pląsy, nauka układów tanecznych, wszyscy uczniowie świetnie się bawili - i ci najmłodsi i już prawie - absolwenci gimnazjum.  Dziękując  uczniom za zorganizowanie i przeprowadzenie akcji czytania Pani Małgorzata Żyrek ugościła gimnazjalistów herbatką i słodkościami.