III miejsce w konkursie„Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” - Konkurs Plastyczny dla Dzieci.

„Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” – pod tym hasłem przebiega tegoroczny Konkurs Plastyczny dla Dzieci. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat, wskazującego na prace szczególnie zagrażające bezpieczeństwu najmłodszych mieszkańców wsi. Tegoroczne hasło konkursowe: „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom, związanym z obecnością w gospodarstwach rolnych maszyn i urządzeń rolniczych.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, w formacie A3, ilustrującej hasło konkursowe. Wszystkie zgłoszone prace ocenią komisje regionalne, a najlepsze prace ze wszystkich województw będą oceniane przez Centralną Komisję Konkursową.

Z naszej szkoły 2 uczniów klasy 1 wykonało prace: Aleksander Wójcik i Zofia Walkarz, oraz  5 uczniów klasy IV : Nadia Śpiewak, Jan Mydlarz, Hanna Mydlarz, Wiktoria Szczepańska i Jakub Wojtas. Miejsce III w powiatowym etapie konkursu zajął Aleksander Wójcik, który 23.05.2019r uczestniczył w uroczystej gali wręczenia nagród.

Serdecznie gratulujemy Olkowi i czekamy na wyniki kolejnego etapu konkursu.