OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA PRZYPADA NA 29 WRZEŚNIA

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci, ale i innym nie zaszkodzi głośne czytanie.
Czytanie na głos stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.
Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W ramach włączenia się w tę ważną dla dzieci akcję biblioteka szkolna przygotowała
z absolwentami naszej szkoły: Kingą, Klaudią, Lilą, Żanetą, Karolem, Szymonem
 i Wojtkiem  dnia 28 września - czytanie bajek. Tym razem były to bajki z Gangu Słodziaków,
bo szkoła realizuje działania konkursowe chcąc powiększyć księgozbiór.

Z leśnymi słodkimi zwierzątkami dotarliśmy do klasy pierwszej, drugiej,  czwartej
 oraz do przedszkolaków. Przygotowaliśmy quiz z pytaniami na rozumienie tekstu słuchanego z nagrodami.
Uczniowie  bardzo uważnie słuchali starszych kolegów,  świadczył o tym las zgłaszających się do odpowiedzi
rąk podczas quizu.
W niektórych  klasach były także piosenki, tańce i zabawy.
Dzieci dostały kolorowanki słodziaków do pomalowania.

Mamy nadzieję wrócić z podobną akcją, ale z innym repertuarem.